Isanpur, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AFJPM0927N1Z7
Call 08047788396 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Kilogram
| Material Type | RIGID, SOFT, FOAM |
| Shape | Round |
| Profile Type | Rods/Pipe |
| Usage/Application | Commercial |
| Wall Thickness | 2.0 mm |
| Hardness | Semi Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| Thickness | 2 mm or above |
| Brand | vrundavan |
| Size | 16 mm |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Material | pvc |
| Country of Origin | Made in India |
| Profile Application | WINDOW, DOOR, FURNITURE, PARTITION, CABLE DUCT |
We are offering Pipe Profiles to our clients.
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Application | Structure Pipe,Plumbing Pipe,Drinking Water Pipe |
| Material | PVC |
| Usage | Industrial, Home |
We are offering Pipe Profile Section to our clients. We have established ourselves as a leading, manufacturer of Plastic Profiles. We produce best quality products, which are chemical resistant and light weighted. Due to such remarkable qualities, we are widely accepted in the industry.
View Complete details