Isanpur, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AFJPM0927N1Z7
Call 08047788396 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
| Size (W x H) | 12X12, 15X15, 19X19, 25X25 |
| Thickness | 2MM, 3MM |
| Color | MULTI COLOR |
| Application | Furniture Edging, Construction, Panel Fitting |
| Length | 9 Feet |
| Type | Angle |
| Size | 12 x 12 mm, 15 x 15 mm, 19 x 19 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
| Material | PVC |
| Technique | Manufacturing |
| Size | Customized |
| Color | Multicolor, Black |
| Quantity Per Pack | 500 |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Vrundavan |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Kilogram
| Color | Brown, Etc., White, Black |
| Size (inch X inch) | Customized |
| Material | PVC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece(s)
| Material | pvc |
| Profile Shape | Round Corner |
| Length | 3000 mm |
| Width | 20 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Mounting | Clip On |
| Size | 6 mm 8 mm 10 mm or 12 mm 15 mm 19 mm |
| Brand | vrundavan |
| Angle | 90 degree |
| Style | Arch |
| Packaging Type | plastic packing |
| Finish | Matte |
| Suitable For | furniture and construction |
| Application Area | Furniture Edge |
| Usage/Application | furniture |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Multicolor |
| Colour | White |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material Type | RIGID, SOFT, FOAM |
| Profile Application | Furniture |
| Shape | Custom Shape |
| Profile Type | roll |
| Thickness | 1.5 mm |
| Wall Thickness | 2.0 mm |
| Hardness | Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| Brand | vrundavan |
| Size | 1.5 mm |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Material | pvc |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | door and furniture |
Specifications:
Additional Information:
View Complete details
| Length | 18 Meter |
| Material | pvc / plastic |
| Color | Black,Gray,White,Wwooden |
| Shape | c Type |
| Surface Finishing | Yes |
View Complete details