Isanpur, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AFJPM0927N1Z7
Call 08047788396 94% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material Type | RIGID, FOAM, SOFT |
| Shape | Channel |
| Profile Type | half rectangle |
| Wall Thickness | 2.0 mm |
| Hardness | Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| Material | pvc |
| Thickness | 2 mm and above |
| Brand | vrundavan |
| Size | multiple size |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Country of Origin | Made in India |
| Profile Application | WINDOW, DOOR, FURNITURE, PARTITION |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Kilogram
| Profile Type | SQUARE BEADING |
| Width | 6MM TO 12MM |
| Length | 3 m |
| Color | Brown |
| Application | Furniture Edge |
| Finish | Matte |
| Hardness | Semi Rigid |
| Thickness | 1 mm |
| Adhesive Type | Non Adhesive |
| Material | PVC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Width | 6mm TO 32mm |
| Height | 6mm TO 32mm |
| Size | 16 mm, 19 mm, 23 mm |
| Color | White, Black, Brown |
| Length | 9 Feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Material Type | RIGID, SOFT, FOAM |
| Profile Application | Furniture |
| Shape | T Profile |
| Color | MULTI COLOR, White |
| Length | 2 M |
| Size (mm) | 10 x 10, 38 x 25, 10 X 5 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
| Material Type | Rigid PVC |
| Profile Application | Furniture |
| Shape | CORNER |
| Length | 9 Feet |
| Size | 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12mm |
| Material | PVC |
View Complete details
| Material Type | RIGID, SOFT, FOAM |
| Profile Application | Partition |
| Shape | Custom Shape |
| Length | 3000 mm |
| Color | White |
| Wall Thickness | 2.0 mm |
| Hardness | Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Size (mm) | 15, 19, 23, 38 |
| Length (Feet) | 9 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Kilogram
| Color | Blue, Transparent, Green, Brown, Wood, Etc. |
| Size (inch X inch) | Customized |
| Material | Rigid PVC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 600 Piece
| Material Type | RIGID, SOFT, FOAM |
| Profile Application | Furniture |
| Shape | Custom Shape |
| Wall Thickness | 4.0 mm |
| Hardness | Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| Color | Yellow, Etc., Blue, Red, White |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Length | 2 to 6 M |
| Size | 19 mm |
View Complete details