Isanpur, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AFJPM0927N1Z7
Call 08047788396 94% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Piece(s)
| Length | 120 m |
| Shape | Round |
| Application | For Furniture |
| Tray Type | Channel Type |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
| Width | 12 MM |
| Length | 9.5 FEET |
| Thickness | 3 MM PLUS |
| Pattern | Printed |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material | PVC |
| Width | 6MM TO 19MM |
| Thickness | 3 mm |
| Color | White |
| Profile Type | Corner |
| Finish | Matte |
| Usage Area | Furniture |
| Flame Rating | FR |
| Function | Fireproof Board Ceiling, Soundproof Ceiling, Normal Ceiling, Integrated Ceiling, Waterproof |
| Surface Treatment | Film Coating |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
| Material Type | Rigid PVC |
| Profile Application | DOOR, PARTITION |
| Shape | Custom Shape |
| Length | 3000 mm |
| Wall Thickness | 3.0 mm |
| Hardness | Rigid |
| Profile Finish | Matte |
| Color | White |
| UV Resistance | Non UV |
| Fire Rating | FR Grade |
| Surface Treatment | Film Coating |
View Complete details